×

Jesień w nieruchomościach

Jesień w nieruchomościach

Kolejna debata z cyklu Krakowski Kwartalnik Nieruchomości odbyła się 16 września. Tym razem w spotkaniu uczestniczyli ekspert ds. rynku nieruchomości mieszkaniowych Maciej Grabowski reprezentujący Instytut Analiz Monitor Rynku Nieruchomości, specjalista ds. kredytów hipotecznych Private Brokers Konrad Mitręga oraz deweloperzy Krzysztof Kuc, prezes Grupy Buma, i Małgorzata Nowosielska, dyrektor marketingu i sprzedaży Angel Wawel.

W końcu powiało optymizmem. – Druga połowa roku to w Krakowie bez wątpienia czas ożywienia na rynku nieruchomości mieszkaniowych – zgodzili się goście debaty. Choć w ostatnich miesiącach ceny na krakowskim rynku nowych nieruchomości mieszkaniowych nieznacznie podskoczyły, to wyraźnie wzrosło też zainteresowanie nowymi mieszkaniami wśród kupujących. Deweloperzy zacierali ręce, bo sprzedaż znacznie się poprawiła, przez co już we wrześniu widać było, że druga połowa roku będzie należeć do tych bardziej udanych.

Uczestnicy spotkania dyskutowali również o rynku nieruchomości premium nie zapominając jednak o tych z mniej zasobnym portfelem. Omówiono także dostępność kredytów hipotecznych oraz wpływ zapowiadanego programu pomocowego Mieszkanie dla Młodych na sytuację na rynku nieruchomości.