×

Krakowska Rzeczpospolita Handlowa

Krakowska Rzeczpospolita Handlowa
Jak wynika z analiz Coilliers International nasze miasto nadal charakteryzuje się jednym z najniższych poziomów nasycenia powierzchnią handlową (ok. 540 m kw.) na tle głównych aglomeracji w kraju. Wiedza o tym doskonale inwestorzy. Pomimo kryzysu miniony rok na krakowskim rynku handlowym odznaczył się otwarciem Galerii Bronowice oraz bezprecedensową w naszym mieście sprzedażą Galerii Kazimierz. Głośno mówi się też o planach budowy domów handlowych w miejscu Hotelu Cracovia oraz budynku Elefant. Co czeka nas w kolejnych latach? Czy w Krakowie jest miejsce na kolejne centa handlowe? Gdzie takie obiekty powinny powstawać? Czy lokalizacje na obrzeżach miast nie zabijają życia w centrum? Jak będzie wyglądał handel w przyszłości? Czy showroomy zastąpią w przyszłości tradycyjne sklepy?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukaliśmy we wtorek o godzinie 18:00 w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

W spotkaniu udział wzięli: Agnieszka Winkler, Colliers International, Marta Smagacz, socjolog miasta UJ, Grzegorz Stawowy, przewodniczący Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska, Marcin Salawa, Advert Studio, Piotr Gajewski, architekt, były prezes SARP.